Сприятливі умови та сонячні дні відіграють важливу роль для розвитку та подальшого росту лісових насаджень. Дуже важливо в цей період проводити догляд, адже від цього багато в чому залежить приживлюваність і ріст сіянців.

    У Березнянському лісництві тривають механізовані догляди за лісовими культурами, основна мета яких – створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід.
    Протягом останніх років на підприємстві максимально відходять від ручних доглядів, головними недоліками яких є висока затратність та повільні темпи робіт. На всіх ділянках, де це можливо, здійснюють механізовані догляди за допомогою тракторів з дисковими культиваторами КЛБ-1,7 та мотокущорізів.
    Механізовані догляди розпочинають з першого року вирощування лісових насаджень. Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, і, звісно, погодно-кліматичними умовами.
    Догляди за лісовими культурами були проведенні 16 червня 2020 року на теренах Мар’янівської сільської ради в лісовому обході № 2 квартал 32 вид 20/1 площа 0,9 га головна порода Модрина європейська; квартал 35 вид 12 площа 2,6 га головна порода Дуб звичайний, культури були створенні весною поточного 2020 року; та в лісовисових культурах дуба звичайного минулого року створення квартал 33 вид 11/4 площа 0,9га.
    Завдяки проведенним лісівничих доглядів поліпшуються водний і температурний режими, розпушується ґрунт, а також покращується аерація.


Пресслужба ДП «Хмільницький лісгосп»