Основним завданням мисливського господарства є збереження, відтворення й раціональне використання ресурсів тваринного світу, що може бути досягнуто за рахунок створення для мисливських звірів та птахів кращих умов існування – забезпечення кормовою базою, боротьби з хижаками та браконьєрством.

    Мисливське господарство як галузь - сфера суспільного виробництва, основними завданнями якого є охорона, регулювання чисельності диких тварин, використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям щодо здійснення полювання, розвиток мисливського собаківництва.

   Полювання на диких тварин завжди було і залишається одним з важливіших традиційних видів природокористування в Україні.

    З перших років існування Радянської Росії уряд здійснив реальні дії щодо збереження мисливської фауни і упорядкував її здобування. В 1919 р. була прийнята постанова Ради Народних Комісарів «Про строки полювання і право на мисливську зброю», а через рік, в червні 1920 р. урядом видається декрет «Про мисливство». Мисливське господарство визнається важливою галуззю, до створення її наукових основ залучаються провідні науковці – зоологи та економісти.

    З метою зміцнення мисливського господарства України у 1947 р. було створено ряд відомчих і спортивних об´єднань мисливців. Мисливські угіддя почали закріплювати за колективами для організації приписних і державних мисливських господарств.

    За офіційними даними Державного агентства лісових ресурсів 31,85 млн га мисливських угідь надано в користування 382 організаціям Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР), 818 тис. га – 25 господарствам Товариства військових мисливців та рибалок, ще 8,2 млн га – 378 іншим користувачам (мисливські клуби, організації, товариства, приватні підприємства), з яких 229 – приватної форми власності. Також 5,6 млн га перебувають у користуванні 213 підприємств державних лісгоспів.