У 2018 році держлісгоспи створили 1128 га лісових культур. 70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Для створення нових лісів держпідприємствами лісового господарства області вирощується щорічно 12 – 15 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід.
     За 9 місяців 2018 року держлісгоспи створили на землях держлісфонду 1043 га лісових культур, на землях, не придатних для ведення сільського господарства, - 85 га захисних насаджень.
     Беззмінним стратегічним напрямком роботи лісівників області, особливо в умовах масового всихання лісів, є підвищення продуктивності та цінності лісів, введення до їх складу посухостійких порід: горіха чорного, модрини європейської, ялиці білої, псевдотсуги, береки лікувальної, груші, черешні. Лісівники Вінниччини, орієнтуючись на закономірний процес зміни клімату, вводять до складу лісових культур ці деревні породи, серед яких деревина горіха чорного та береки лікувальної є значно дорожчою від деревини дуба звичайного.