Розташоване в північно-західній частині Вінницької області на території чотирьох адмін районів: Хмільницького, Літинського, Калинівського та Козятинського. До складу лісгоспу входить шість лісництв.
У 1924 р. на базі збільшених Хмільницького і Гущинецького лісництв створено Гущинський радлісгосп, до складу якого було включено шість лісництв – Березнянське, Хмільницьке, Уладівське, Іванівське (колишнє Янівське) і Літинське. Хмільницький лісгосп (колишнє Янівський, пізніше Іванівський) організовано у 1930 р. на базі лісових масивів колишнього Гущинського радлісгоспу.
У 1937 р. при зміні границь адміністративних районів УРСР до Хмільницького лісгоспу з Житомирської області перейшли дві лісові дачі: «Сестринська» і «Пляхова», на базі яких було організовано Козятинське лісництво. До цього лісництва, площею 1299 га, була приєднана Черепашинська дача, яка розташована на Калинівському районі.
У серпні 1960 р. Янівський ліспгоп переіменовано в Іванівське, а Янівське лісництво в Іванівське. Відповідно рішення виконкому Вінницької області народних депутатів від 02.11.1962 року № 621 і наказ по Вінницькому обласному управлінню лісового господарства і лісозаготівель від 01.12.1962 року №320 Іванівський лісгосп був перейменований на Хмільницький. Адмінапарат лісгоспу було переведено з с. Іваново Калинівського району в м. Хмільник.
Територія лісгоспу має хвилясто-горбисту місцевість з загальним поступовим нахилом на південний-схід,пересікається долинами ріки Південний Буг та притоками -р. Снивода, р. Постоловка (ліві притоки), р. Згар (права притока).
За лісорослинним районуванням територія розташування лісгоспу відноситься до зони широколистяних змішаних лісів південної частини лісостепу.
Клімат— помірно-континентальний, сприятливий для вирощування дуба черешчатого, ясена звичайного, клена гостролистого, граба звичайного, липи дрібнолистої, ялини європейської.
Найбільше поширення на території лісгоспу мають сірі лісові опідзолені грунт. Лісистість у зоні діяльності лісгоспу по районах:
Хмільницький — 8,4%
Літинський — 17,1%
Калинівський —12%
Козятинський — 4%
Середній приріст на 1 га лісових земель -3,7 м 3.
Середній вік насаджень — 58 років. Твердолистяні породи складають 90,3 % від покритої лісом площі.