Проводиться реалізація дров паливних для населення за акційними цінами...

     З метою відтворення та збереження зубра эвропейського в мисливських угіддях України його було завезено в 1979 році в кількості 6 голів (4 самиці та 2 самці) в угіддя Вінничини із державного мисливського господарства «Цуманське», що на Волині.
     Але перш ніж випустити завезених тварин в угіддя, необхідно було перетримувати їх у  вольєрі, забезпечити їх підгодівлю та охорону. Всі ці клопоти були покладені на лісову охорону та єгерську службу Вінницького обласного управління лісового господарства. Саме завдяки цьому вдалось забезпечити акліматизацію цього виду, ріст його чисельності в угіддях Вінничини.
     Щорічно для підгодівлі та охорони цих тварин ДП «Хмільницький лісгосп» витрачає понад 300 тисяч гривень:це вартість придбаних кормів для підгодівлі, це кошти на постійні рейди – виїзди з охорони мисливського фонду, це витрати на посіви кормових полів на території угідь держлісфонду, це біотехнічні заходи – будівництво годівниць, влаштування солонців, створення водопоїв, будівництво кормосховищ, розчищення доріг лісових просік в лісових угіддях для пересування диких тварин особливо в глибокосніжні зими, витрати на обслуговування техніки з допомогою якої проводиться як охорона так і заготівля та розвезення кормів для підгодівлі диких тварин.

     Чисельність зубра європейського вже 2010 році становила 90 голів. Це сама найчисельніша популяція зубра в Україні.

     Щорічно в угіддях Вінничини, а саме: територія Уладівського та Широкогребельських лісництв Хмільницького держлісгоспу загальна площа яких складає 8,4 тисячі га, а також польових угідь площа яких біля 10 тис. га, які знаходять на території Калинівського, Літинського та Хмільницького районів, проводиться облік зубра європейського.

     Спостереження за тваринами практично проводиться на протязі року. А щоби забезпечити надійну охорону цього виду лісовій охороні та єгерській службі ДП «Хмільницький лісгосп» необхідно вдень та вночі не випускати популяцію зубра європейського з поля зору. Але зубри мешкають не тільки в закріплених за ДП «Хмільницький лісгосп» угідях, вони перебувають і в мисливських угіддях які закріплені за Літинської, Калинівською, Хмільницької РО УТМР, єгерська служба яких зобов’язана вести охорону державного мисливського фонду, в тому числі і зубрів.

    Ми всі повинні пам’ятати, що згідно із законом України «Про червону книгу України» (2002 рік), ця Книга – основний державний документ, що містить дані про сучасний стан видів тварин та рослин України, які перебувають під загрозою зникнення.
У ній наводяться заходи для їхньої збереження та відновлення.

     Організація збереження тварин та рослин, які занесені у Червону книгу України покладено на Кабінет міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, інші державні органи, а також на місцеві ради різного рівня. Тільки завдяки спільних зусиллям ми зможемо зберегти в угіддях вінничини зубра європейського, чисельність якого зростає навіть після трагедії яка сталась 30 січня 2016 року.

     16 січня 2019 року був проведений облік зубра європейського в угіддях ДП «Хмільницький лісгосп» та в угіддях які прилягають до лісових масивів силами лісової охорони та єгерської служби ДП «Хмільницький лісгосп». Безпосередньо в обліку брали участь працівники Департаменту АПК екології та природних ресурсів Вінницької ОДА. Під час проведення обліку проводилась і фотозйомка. Встановлена чисельність – 95 особин. Слід відмітити в популяції дещо збільшилась кількість самців, спостерігались в основному стаді і малі телята. Що характерно, в 2018 році було відловлено і відправлено для переселення 7 особин (2 самці, 5 самок) в ДП «Сторожинецький лісгосп» Чернівецької області. Наразі продовжується  відлов зубрів з метою переселення згідно дозволу № 2017/2 Міністерства екології та природних ресурсів України.

    ДП «Хмільницький лісгосп» при підтримці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проводить всі заходи, щоб забезпечити  надійну охорону та відтворення зубра європейсткого в угідддях Вінницької області.

 

Пресслужба ДП «Хмільницький лісгосп»  

 

Календар новин

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5