Проводиться реалізація дров паливних для населення за акційними цінами...

    Екологи департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів спільно з єгерями порахували зубрів Хмільницького лісового господарства.  

    Фахівці зафіксували стадо у кількості 95 особин, яке поділилося на дві частини. Спеціалісти Хмільницького лісгоспу забезпечують цих червонокнижних тварин охороною та кормами, згідно раціону й норм споживання.

    Під час таких обліків визначають чисельність тварин та місця їхнього перебування, оцінюють  стан стада, визначають динаміку чисельності.

    Переважна більшість зубрів Вінниччини мешкає на території трьох лісництв і прилеглих до них польових та лісових угідь області. Ареал поширення складає близько 32 тисяч гектарів, однак в останні роки площа, де зазвичай перебуває стадо, становить близько 12 тисяч гектарів. Щільність тварин впродовж року є непостійною і залежить від кормової бази,
    Щороку з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяють кошти на підтримку, переважно підгодівлю й догляд за стадом. Значний вклад у підгодівлю тварин вносять спонсори. Підгодівля тварин зимою є одним із способів досягнення рівноваги між завданням збереження біотичного різноманіття та господарськими інтересами місцевого населення. 

Довідка:

    Зубр європейський у кількості 6 особин був завезений на Вінниччину з Волині  понад сорок років тому. Чисельність субпопуляції поступово зростала. Відтак, область стала гарним притулком для проживання та розмноження цих травоїдних гігантів, популяцію яких, після майже повного винищення,  відновили в штучних умовах та повернули у природне середовище.

 

Прес-служба Вінницької ОДА

Календар новин

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3